Rama totalisht i paqartë gjatë konferencës për mediat, drejton gishtin nga Hahn dhe kërkon sqarime nga homologu boshnjak

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:03 16-03-2017 Rama totalisht i paqartë gjatë konferencës për mediat, drejton gishtin nga Hahn dhe kërkon sqarime nga homologu boshnjak

Kryeministri Edi Rama nuk është sqaruar sa duhet për konferencën për mediat që liderët e Ballkanit Perëndimor, së bashku me komisionerin Johannes Hahn, dhanë pas përfundimit të takimit.

Gjatë kohës që po fliste Hahn, Rama ka kërkuar sqarime nga homologu boshnjak, Denis Zvizdić, i cili ishte edhe mikëpritësi i takimit. Kryeministri shqiptar shihet teksa drejton gishtin nga Hahn dhe pyet Zvizdic. Këtë veprim Rama e ka bërë disa herë derisa ka marrë informacionin që i duhej.

Përveç Hahn dhe Zvizdic, fjala i është dhënë edhe kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç, por ky i fundit nuk ka preferuar të flasë përpara gazetarëve.

Lexo edheHahn me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor: Problemet të zgjidhen me dialog

Screenshot_22.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0024030208587646
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72125" }