Shpërthim i fuqishëm në mes të qytetit, 7 të plagosur, një prej tyre në gjendje të rëndë

Publikuar tek: bota, më 19:03 18-03-2017 Shpërthim i fuqishëm në mes të qytetit, 7 të plagosur, një prej tyre në gjendje të rëndë

Të paktën 7 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në Bruksel.

Ngjarja ndodhi në Saint Gilles rreth orës 16:00 dhe një prej të plagosurve mësohet se është plagosur rëndë.

Sipas mediave belge shpërthimi ka ndodhur si pasojë e rrjedhjes së gazit dhe të paktën 3 ndërtesa janë shkatërruar plotësisht.

Article Logic
Execution time: 0.020332098007202
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72383" }