Tifozët serbë djegin flamurin shqiptar

Publikuar tek: sport, më 21:03 18-03-2017 Tifozët serbë djegin flamurin shqiptar

Një grup tifozësh serbë kanë djegur flamurin shqiptar.

Mësohet se ata janë mbështetës të skuadrës serbe të basketbollit Crvena Zvezda, të cilët teksa i vunë flakën flamurit, thërrisnin me parrulla si “nuk ka shitje të Kosovës”.

Ngjarja në fjalë ndodhi në Milano të Italisë fqinje, ku skuadra serbe e Crvena Zvezda përballej me Olimpia Milano, në kampionatin e Euroleague.

E përditshmja serbe B92 shkruan se “Tifozët kanë shënuar përvjetorin e 13 të dhunës së shkaktuar ndaj serbëve të Kosovës dhe Metohisë”.

Article Logic
Execution time: 0.017127990722656
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72389" }