Ndahet nga jeta legjenda e ‘Rokenroll’, Chuck Berry

Publikuar tek: bota, më 06:03 19-03-2017 Ndahet nga jeta legjenda e ‘Rokenroll’, Chuck Berry

Legjenda e e ‘Rokenroll’-it Chuck Berry është gjetur i vdekur në kohën e drekës, të shtunën.

Burime nga policia  tregojnë se kanë marrë thirrje rreth orës 12.40 sipas kohës lokale, që në shtëpi e kanë gjetur një person pa shenja jete.

Ata thonë se ishin munduar të shpëtojnë, megjithatë ai u shpall i vdekur në orën 13.26.

Karriera e Chuck Berryt ka zgjatur më shumë se shtatë dekada.

“The Guardian” thekson se kitaristi legjendar ka bashkuar bluzin dhe svingut në fenomenin e Rokenrollit të hershëm.

Chuck Berry ka pasur shumë hite, në mesin e të cilëve më së shumti dallohet “Johnny B. Good”, një nga këngët me të dashura në histori të muzikës. 

Article Logic
Execution time: 0.0206298828125
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72398" }