Shpallet mësuesja më e mirë në botë dhe shpërblehet me 1 milion dollarë

Publikuar tek: bota, më 15:03 19-03-2017 Shpallet mësuesja më e mirë në botë dhe shpërblehet me 1 milion dollarë

Një mësuese nga një shkollë e vogën në Kebek të Kanadasë ka fituar çmimin plot 1 milion dollarë për përsosmëri në mësimdhënie.

Mësuesja e filozofisë e që fokusohet në te shpresa dhe aktet e mirësisë fitoi çmimin e lakmuar dhe të nivelit të lartë për arritje në mësimdhënie.

Maggie MacDonnell ju dha çmimi vjetor i Mësueses globale gjatë një ceremonie në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe. Ajo mundi mijëra aplikantë nga e gjithë bota, shkruan Newsbomb.al.

Vitin e kaluar ky çmim iu dha mësueses Hanan al-Hroub nga Pakistani për përpjekjet e saj që nxënësit të heqin dorë nga dhuna dhe të përqafojnë dialogun.

Article Logic
Execution time: 0.019335985183716
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72433" }