Shkarkohen 4 ministrat, emërohen 4 të rinj

Publikuar tek: politike, më 10:11 20-03-2017 Shkarkohen 4 ministrat, emërohen 4 të rinj

Presidenti Bujar Nishani ka vënë vulat për shkarkimet e ish-ministrave, Saimir Tahiri, Ilir Beqja, Blendi Klosi, Bledar Çuçi si dhe ka dekretuar emërtimet në postet drejtuese të ministrave të rinj.

Presidenti Bujar Nishani dekreton emërimet e ministrave:

-Fatmir Xhafa Ministër i Brendshëm, në vend të Saimir Tahirit;

-Olta Xhaçka Ministre e Çështjeve Sociale, në vend të Blendi Klosit;

-Ogerta Manastirliu Ministre e Shëndetësisë, në vend të Ilir Beqajt;

-Eduart Shalsi Ministër i Pushtetit Vendor, në vend të Bledi Çuçit.

Më shumë në këtë kategori: « “Policia në zgjedhje të jetë e paanshme”, reagon deputeti socialist: “Zoti ambasador, policia u çertifikua në 2003-ën”
REZULTATET E SONDAZHIT: A duhet të hyjnë PS dhe LSI bashkë në zgjedhje »
Article Logic
Execution time: 0.048758029937744
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72488" }