Drejtori i Ramës reflekton pas asaj që i ndodhi vjet, gjesti që bën sot është për tu marrë shembull

Publikuar tek: politike, më 13:03 20-03-2017
LAME by newsbomb-al

Një vit më parë ai kaloi një periudhë të vështirë shëndetësore.

Ndonëse nuk preferon ta kujtojë shpesh atë periudhë, ajo që bie dukshëm në sy është reflektimi i tij për jetën paskëtaj.

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame së bashku me tre drejtoritë e Tiranës kanë dhuruar sot gjak për fëmijët talasemikë. Dhurimi është bërë në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme gjatë ditës së sotme.

Vjet në këtë kohë, Lame kreu një ndërhyrje kirurgjikale në zemër, pasi kishte pësuar çarje të aortës. Operacioni i tij ishte shumë i vështirë dhe zgjati rreth 8 orë, por fatmirësisht rezultoi me sukses. 

Article Logic
Execution time: 0.0023698806762695
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72532" }