Ilir Meta siç nuk e keni parë, në anglisht falenderon grekët (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 16:03 20-03-2017 Ilir Meta siç nuk e keni parë, në anglisht falenderon grekët (VIDEO)

Kjo është një video e hershme publikuar nga “Associated Press” që tregon asokohe zv.kryeministrin Ilir Meta krejt ndryshe nga sa e kemi parë.

Lufta e Kosovës, viti 1999, koha kur rreth 1 milion njerëz u deportuan dhe u nisën në Shqipëri, Maqedoni dhe vende të tjera të Europës Perëndimore. Kjo situatë futi Shqipërinë në krizë dhe u ngritën kampe pikërisht për të pritur shqiptarët e Kosovës. Meta, me shumë diplomaci, në këtë video falenderon grekët për ngritjen e një kampi. Dhe këtë e bën në gjuhën angleze.

Ndiqeni si më poshtë!

 

Article Logic
Execution time: 0.017925024032593
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72548" }