3 dështimet e mëdha të ministres Nikolla, Mehmetaj e LSI ia thotë troç: Ke probleme me memorien

Publikuar tek: politike, më 16:03 20-03-2017

Thellohet përplasja e LSI- Lindita Nikolla. Deputetja e LSI Kejdi Mehmetaj ia thotë troç ministres së Arsimit Lindita Nikolla ato që politikania më e re e Kuvendit i cilëson si dështime:

“Po ngremë zërin sot për vota? Ndoshta memoria e ministres nuk mban dot kaq shumë informacion...”, ironizon për IntV Mehmetaj Nikollën.

Dhe ja kush janë tre dështimet që deputetja e LSI ia rendit hapur ministres ,aq shumë të akuzuar  e sulmuar për Reformën e Arsimit të Lartë.

1-Tekstet shkollore klienteliste!

2-Portali i mësuesve u politizua, u përdor për të futur në punë apo për të hequr nga puna mësues që janë përkrahës të partive.

3-Reforma në Arsim favorizoi privatin!

(*Intervistën e plotë të deputetes së re të Kuvendit mund ta ndiqni në orën 19.00 në emisionin 3Jat.)

Article Logic
Execution time: 0.002830982208252
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72551" }