Dikush ka vendosur ta dërgojë Stephen Hawking për një fluturim në hapësirë

Publikuar tek: bota, më 17:03 20-03-2017 Dikush ka vendosur ta dërgojë Stephen Hawking për një fluturim në hapësirë

Profesori Stephen Hawking do shkojë në hapësirë.

Kozmologu dhe fizikanti i famshëm do të lë Tokën në bordin e një anije kozmike të Richard Branson.

Haëking tha për Good Morning Britain se nuk e kishte ëndërruar kurrë se do ishte në gjendje të shkonte në hapësirë. Por Richard Branson i ofroi atij një vend në Virgin Galactic, dhe Hawking tha menjëherë po.

Kompania e fluturimeve hapësinore e Richard Branson, Virgin Galactic, shpreson të nisë së shpejti fluturimet komerciale drejt hapësirës. Branson kishte shpresuar që të niste fluturimet në vitin 2006 por plani i tij u përball me një sërë problemesh dhe fatkeqësish. /Newsbomb.al

Article Logic
Execution time: 0.0025629997253418
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72555" }