Monika Kryemadhi denoncon fshatin e lënë në harresë: Me potenciale të mëdha në turizëm

Publikuar tek: politike, më 19:03 20-03-2017 Monika Kryemadhi denoncon fshatin e lënë në harresë: Me potenciale të mëdha në turizëm

Deputeja e LSI, Monika Kryemadhi ka vizituar sot fshatin Funarë, që sipas saj është lënë në harresë.

Kryemadhi shkruan se fshati ka potenciale të mëdha në turizëm, veçanërisht në atë të turizmit.

“Zonë të bekuar nga natyra, por të harruar nga njerëzit” shkruan deputetja.

“Zona e Funarës, prej kohësh e lënë në harresë, me ekonomi akoma të pazhvilluar, me probleme të mëdha për sa i takon bujqësisë, por me potenciale shumë të mëdha, veçanërisht në fushën e turizmit, sidomos atij malor.
Ne do t'i japim një shans dhe një mundësi kësaj zone të bekuar nga natyra, por të harruar nga njerëzit” shkruan Monika.

Article Logic
Execution time: 0.0025510787963867
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72570" }