Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska në fillim të lidhjes, siç nuk i keni parë (FOTOT)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:24 20-03-2017 Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska në fillim të lidhjes, siç nuk i keni parë (FOTOT)

Sot janë ndër personazhet më të njohura publikisht, por para 11 vitesh në fillim të karrierës së tyre kanë qenë shumë ndryshe. 

Në rubrikën “Nostalgji”, të GSH, sot kanë qenë personazhe Ami dhe Ermali. Fotografitë, që u kujtojnë të gjithëve jo vetëm fillimet e çiftit të njohur të showbiz-it, por edhe disa deklarata të para të lidhjes së tyre, janë ripublikuar sot për t’u kujtuar të gjithëve fillimet e një prej çifteve më frymëzueset dhe më të dashur të publikut.

Lidhja e çiftit, në korrik të vitit 2006, kur është përgatitur kjo speciale, kishte vetëm pak kohë që ishte mësuar publikisht, ndaj edhe kureshtja se çfarë ndodhte mes Amit dhe Ermalit ishte e madhe. Aq sa, në atë kohë, kishin filluar edhe dyshimet e para se diçka ishte ftohur mes tyre.

Ermali, në një ambient afër liqenit, ishte duke xhiruar klipin “Let’s love”, në një kohë kur radiot në vend kishin filluar ta transmetonin këngën e tij. Edhe pse në kulmin e punës, bashkë me të ishte edhe e dashura, Ami, e cila e ka shoqëruar gjatë gjithë kohës punën e Ermalit.

ac81d60cf473b3a199c72e4dfd9a416e.jpg

Jashtë intervistës së dhënë për “Bluetooth”, fillimet e lidhjes së çiftit nuk kanë kaluar pa komente. Ermali ka pohuar se mes tij dhe Amit nuk ka pasur asnjë ftohje, siç ishte komentuar lart e poshtë. Në atë kohë, ai nuk ka dashur të flasë për asgjë më tepër mbi lidhjen e tyre, por është mjaftuar me një konfirmim të thatë, me sqarimin se mes tyre as që bëhej fjalë për ndonjë mosmarrëveshje, përkundrazi, gjithçka ecte mjaft mirë.

b18bba9320a3b6c2d48f7a9e3a3ba39e.jpg

Çifti vijonin të ishin pjesë e “Portokallisë”, Ami si prezantuese, ndërsa Ermali, i sapodiplomuar në Akademinë e Arteve për kanto, vazhdonte të lunate bashkë me grupin “The SH.B.L.SH.” Në intervitën e 10 vjetëve më parë, ai nuk e mendonte dot veten jashtë këtij grupi, madje as mendonte se do të kishte sukses: “Nuk do të më pëlqente të isha larg grupit “The SH.B.L.SH.”. Madje, nuk e mendoj dot veten më të suksesshëm jashtë këtij grupi. Pjesëtarët e këtij grupi janë djem me të vërtetë shumë të talentuar dhe unë kam marrë shumë prej tyre…” – do të thoshte Ermali në atë kohë, edhe pse vitet treguan se edhe pa ta, ai provoi jo pak suksese të mëdha…

Por jo më pak edhe Ami, e cila u bë një sipërmarrëse e suksesshme krejtësisht e pavarur nga ekrani.

a5ae2c29cf0ae57d4a83706eecdd1d08.jpg95480568b9525d37b783ea031552f053.jpg79838f28a9bb3f3707625a5ec9a958a1.jpg0356e0bd64aeca2746fdfeea328e2c99.jpg8a44cc7a209ed548314c8c716e1cdf91.jpg4ec98acfe5d0321a42e0005bc848b066.jpg1d216ed089f59b7f706a58dedfe4f0cd.jpg1b4b01af6de7cdf6c98cfb00336ae391.jpgf1580838a0348e82a5ea461701865b16.jpge17694cb8b3e5cda8bd6d8c861ce21d9.jpgd808cb89dfd90e0e94592a9222962493.jpgcee76b34da9e78b9da0fbb94d2c436ea.jpgcc6e602d9a4d26bc357afd8f58fcec73.jpgc13c803fc8cc1465732d39013da7726e.jpg

Më shumë në këtë kategori: « Sot Dita Ndërkombëtare e Lumturisë, këngëtari shqiptar i bashkohet fushatës sensibilizuese
Përmbledhja e momenteve më pikante në Big Brother për 24 orët e fundit (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.0039710998535156
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72579" }