Flet drejtori i FBI-së: S’ka asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

Publikuar tek: bota, më 22:54 20-03-2017 Flet drejtori i FBI-së: S’ka asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Barack Obama ka përgjuar pasardhësin e tij, Donald Trump, para se të zgjidhej kryetar shteti.

“Nuk kemi informacione që të mbështesin sa është thënë në postimin e presidentit Trump”, ka thënë Comey, duke iu referuar akuzave të miliarderit se Obama kishte përgjuar rezidencën e tij, Trump Toëer.

Ai gjithashtu ka thënë se zyra e tij po heton edhe për lidhje të mundshme të stafit elektoral të Donald Trump me Rusinë, gjatë zgjedhjeve të vitit 2016.

Më shumë në këtë kategori: « Shkon të grabisë një dyqan, hajduti bëhet qesharak, ngec në xhamin e thyer
Gazetarja gjermane duartrokitet nga të gjithë, sikletos Presidentin Trump dhe i bën pyetjet që askush s’kishte guxuar »
Article Logic
Execution time: 0.003615140914917
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-72590" }