Aksident horror, piloti përplaset në pistën e garës dhe humb të dyja këmbët (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 11:04 20-04-2017 Aksident horror, piloti përplaset në pistën e garës dhe humb të dyja këmbët (VIDEO)

Aksident horror në garat e shpejtësive me makina në kategorinë e Formula 4. Piloti Billy Monger i cili u përfshi në një përplasje të fortë gjatë garës me një makinë tjetër mbeti i mbërthyer në njëvendëshen e tij për 90 minuta.

17-vjeçari ka humbur dy këmbët në garën e zhvilluar ditën e diel.

Billy Monger ka fituar dy herë kampionatin Britanik të garave të shpejtësisë me makina u përplas në Cirkuitin e "Donington Park" në Derby të Anglisë./ NEWSPORT.AL

Momenti i përplasjes së pilotit 17-vjeçar dhe transportimi i tij për në spital:

 

Article Logic
Execution time: 0.0022060871124268
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-75805" }