Vrasja në Vlorë, shpërthen deputetja dhe drejton gishtin tek “fajtori”: Po vjen erë kufomash…

Publikuar tek: politike, më 09:49 21-04-2017 Vrasja në Vlorë, shpërthen deputetja dhe drejton gishtin tek “fajtori”: Po vjen erë kufomash…

Deputetja e Partisë Demokratike, Liljana Elmazi ka reaguar mëngjesin e sotëm, pas vrasjes së mbrëmshme në Vlorë, ku mbeti i vrarë një person dhe 3 të tjerë u plagosën.

Ajo fajëson kryeministrin Edi Rama për këtë situatë, përmes një statusi të shkruar në profilin e saj në facebook.

POSTIMI I PLOTË:

Sot, ti vrave Vloren time! Sot, ishte radha e qytetit tim per 'tu gdhire e pergjakur,,,,cdo jave vrasje e tritol! Me ty ne krye, dita lind e pergjakur me ere kufomash dhe re lotesh! Sot, keshtu lindi ajo per vlonjatet e mi, se ti I vrave edhe sot, si cdo dite ne keto 4 vite ! Jete të reja humben sot ne Vllore! I vrave ti, arrogant I I pareflektueshem, syveshur e syplasur qe po mbjell vetem fatkeqesi! U prehshin ne paqe aty lart, se ketu poshte, Rama I Zi nuk I le te jetojne ! Ty, te pashpirtit cnjerezorit, nuk të prekin lotet e nenave qe vajtojne per jetet e keputura ne mes ! Je dehur prej pushtetit të pamerituar, dhurate e krimit qe ende të mban ne kembe, duke I bere karshillek cdo sundimtari gjakatar! Kufomat, era dhe tymi I shkaterrimit qe po le pas, ia kalojne cdo lloj bombe të persosur. Thjesht, Ti je e keqja pakufi ! Ti , Rama I Zi , je I lindur per të mbjelle të keqen qe edhe djalli ne Toke do ta kishte zili..Nuk ndalesh ne mizorine tende ! Ti ke marre peng e po ekzekuton cdo enderr të shqiptareve Ndaj duhet larguar sa nuk e ka kthyer Shqiperine ne nje varreze ,ku te varros nje komb të tere mijera vjecar,me I vjetri ne Ballkan.

Më shumë në këtë kategori: « Rama ndan me të gjithë kërkesën e ndërkombëtarëve dhe tregon se KUSH GËNJEN
Llalla ngre dyshime të forta: Prokurorët nuk përfshihen në procesin e asgjësimit të drogës »
Article Logic
Execution time: 0.015172004699707
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-75914" }