Situata politike/ Ambasadori i SHBA-ve shmang sërish Bashën, takim urgjent me deputeten e PD-së para mbërritjes së negociatorit në Tiranë

Publikuar tek: politike, më 10:24 21-04-2017 Situata politike/ Ambasadori i SHBA-ve shmang sërish Bashën, takim urgjent me deputeten e PD-së para mbërritjes së negociatorit në Tiranë

Po tentohet me të gjitha mënyrat arritja e një konsensusi mes palëve për t’i dhënë fund ngërçit politik.

Ambasadori i SHBA-ve Donald Lu ka takuar këtë mëngjes deputeten demokrate Majlinda Bregu me të cilën ka folur pikërisht rreth situatës të tensionuar politike. Ky takim vjen pak ditë para mbërritjes së negociatorit David McAllister në Tiranë.

Kjo është e dyta herë në pak javë që në vend të krydemokratit Lulzim Basha, Donald Lu ka takuar Majlinda Bregun e cila nga ana tjetër mbrëmë deklaroi se shpreson që negociatori David McAllister, Kryetari i Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian, të ndihmojë arritjen e një kompromisi mes mazhorancës dhe opozitës.

Më shumë në këtë kategori: « Llalla ngre dyshime të forta: Prokurorët nuk përfshihen në procesin e asgjësimit të drogës
Deputetja e LSI-së flet pa “doreza” në kafe: S’jemi të kënaqur…! »
Article Logic
Execution time: 0.0053620338439941
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-75920" }