Basha me tone të ashpra: ‘Fake News’, ja 3 mediat që publikojnë lajmet të cilat i shkruan Rama në darkë

Publikuar tek: politike, më 11:14 21-04-2017 Basha me tone të ashpra: ‘Fake News’, ja 3 mediat që publikojnë lajmet të cilat i shkruan Rama në darkë

Kryetari i opozitës Lulzim Basha dha një deklaratë të fortë nga “Çadra e Lirisë” duke përmendur tre mediat që sipas tij janë ‘kampionë të 'fake news' dhe shkruajnë sipas qejfit të Edi Ramës”.

“Top Channel, Balkanweb dhe Panorama Online për fat të keq, janë kampionët e 'fake news'. Top Channel mban majën për interpretimin sipas qejfit të Edi Ramës. Edi Rama dhe tha se do ta shtyjë vetingun pas zgjedhjeve dhe unë iu përgjigja se vetingu nuk ka pse shtyhet pas zgjedheve”.

Sipas Bashës, këto portale janë të politizuara, dhe se Rama i shkruan në darkë lajmet, ndërsa në mëngjes i publikojnë mediat. Basha bërtiti me të madhe para protestuesve duke i quajtur këto media  “FAKE NEWS”.

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti i parlamentit paralajmëron se si po ikën Edi Rama, ndryshe nga kryeministrat e botës
Zgjedhja e Presidentit, Basha i përgjigjet ftesës: Të zgjidhet nga populli »
Article Logic
Execution time: 0.0034258365631104
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-75926" }