Ish-deputeti Mark Frroku shpallet i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë, por mbetet në burg (SA VITE U DËNUA DHE 3 AKUZAT QË RËNDOJNË)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:04 21-04-2017 Ish-deputeti Mark Frroku shpallet i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë, por mbetet në burg (SA VITE U DËNUA DHE 3 AKUZAT QË RËNDOJNË)

Gjykata e Krimeve të Rënda kanë shpallur të pafajshëm ish-deputetin Mark Frroku, lidhur me akuzën e vrasjes së një personi në Belgjikë.

Megjithatë, gjykata vendosi ta lerë në burg, duke e dënuar atë me 7 vite e 6 muaj burg për Frrokun. Akuzat që rëndojnë mbi ish-zyrtarin e lartë janë fshehje pasurie, ndërtim pa leje dhe pastrim parashë.  

"Akuza e vrasjes ishte e ngritur mbi thashetheme. Gjykata e shkallës së parë nuk ka vepruar drejtë ndaj do kërkojmë apelim të vendimit”, u shpreh avokati i Frrokut për mediat. 

Article Logic
Execution time: 0.023070096969604
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-75931" }