Dalin pamjet e vrasjes mafioze të efektivit të forcave speciale në ish-Bllok (Pamje të rënda)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:04 21-04-2017 Dalin pamjet e vrasjes mafioze të efektivit të forcave speciale në ish-Bllok (Pamje të rënda)

Janë publikuar pamjet e atentatit ndaj ish efektivit të forcave speciale të ushtrisë, Ajet Zeqaj, në zonën e ish-Bllokut.

Ekspertë të kriminalistikës që i shqyrtuan pamjet filmike të kamerave të sigursë pas publikimit, ndalen te një moment i saj: ai i bllokimit të armës dhe mënyrës se si “killeri” arrin ta zhbllokojë në më pak se 1 sekondë, duke e goditur në pjesën e sipërme.

Është një veprim që mësohet në radhët e forcave speciale të ushtrisë, shpjegojnë ata për lapsi.al. Ky detaj i shton dyshimet se vrasësi të jetë një ish –komando. Janë jo të paktë ish –efektivët e repartit special të ushtrisë që dyshohet se janë rekrutuar nga grupe kriminale për të kryer vrasje kundrejt pagesave.

KUJDES! Pamjet janë të rënda:

Article Logic
Execution time: 0.015637159347534
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-75953" }