Rama “tallet” keq me opozitën, shton një lojtar të ri në skuadrën e futbollit në çadër

Publikuar tek: politike, më 15:04 21-04-2017 Rama “tallet” keq me opozitën, shton një lojtar të ri në skuadrën e futbollit në çadër

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kukës ka bërë sërish krahasimin mes politikanëve të çadrës dhe futbollistët e Barcelonës.

Përveç Salës dhe Bashës ai ka shtuar edhe deputetin Ristani në fushë duke e krahasur atë me Neymar.

“Dëgjoni tju them diçka, futbolli është shfaqje, ne fitojmë emocione gëzimin që të jep ajo shfaqje. Ndërsa beteja jonë, e skuadrës tonë nuk është shfaqje.

Kur luftojmë për shqipërinë që duam ne jemi lojtarë. Edhe ata të Barcelonës nuk duhet të mërziten sepse ata të Barcelonës kanë Mesin imagjinio ata që kanë Saliun. Ata të Barcelonës kanë Neymarin imagjino ata që kan Lulin. Imagjino të them pastaj për Suaresin ata kanë Ristan ca e ka ai…”, tha kryeministri Rama.

Article Logic
Execution time: 0.0026230812072754
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-75956" }