SFIDA dorëzon listën me kandidatët për deputetë në gjithë Shqipërinë, mes tyre dhe politologu i njohur

Publikuar tek: politike, më 14:10 29-04-2017 SFIDA dorëzon listën me kandidatët për deputetë në gjithë Shqipërinë, mes tyre dhe politologu i njohur

Gjergj Bojaxhi është zgjedhur zyrtarisht kandidat i SFIDA për Shqipërinë në qarkun e Tiranës për zgjedhjet parlamentare të 18 Qershorit.

Përmes një procesi një-anëtar-një votë, SFIDA për Shqipërinë ka zgjedhur kandidaturat e saj, ku në Tiranë kandidon edhe politologu Ermal Hasimja.

E treta është zgjedhur Blerina Turdiu. SFIDA ka vijuar duke dorëzuar sot e para në KQZ listat me kandidatët për deputetë.

Kandidati Gjergj Bojaxhi falenderoi anëtarët e partisë për besimin.

 “Dua të shpreh dy falenderime sot. Një për besimin që anëtarët më dhanë përmes votës së tyre. Dhe së dyti falenderoj gjithë anëtarë dhe vullnetatët që arritën të realizojnë për herë të parë në Shqipëri një proces votimi një-anëtar-një-votë kaq transparent dhe demokratik”, u shpreh Bojaxhi.

Ermal Hasimja u shpreh se procesi i votimit të brendshëm ishte parësor dhe krejt ndryshe nga çfarë ofron realiteti politik i këtyre viteve. “

Kemi parë dhe ende shikojmë sesi kryetarët vendosin si autokratë kandidaturat, në bazë të interesave personale dhe jo atyre partiake apo kombëtare. Në momentin që nuk ka demokraci të brendshme, kësisoj nuk mund të ketë demokraci edhe në mënyrën e qeverisjes”.

SFIDA për Shqipërinë thotë se do të jetë alternativa që ka munguar nga çfarë ka prodhuar politika e këtyre viteve dhe e duhura për përfaqësimin dinjitoz të qytetarëve.

 “Sot dorëzuam të parët listat me kandidatët tanë dhe shqiptarët tashmë e kanë kuptuar që SFIDA do të jetë një alternativë ndryshe në zgjedhjet e 18 Qershorit, ku çdo qytetar që ndihet i pakënaqur nga kjo politikë e këtyre viteve, do të ketë mundësinë të dëgjohet dhe të përfaqësohet denjësisht”, u shpreh kandidati Gjergj Bojaxhi.

 SFIDA për Shqipërinë është shprehur se do të marrë pjesë në zgjedhje më 18 qershor, sepse sipas saj datat dhe rregullat nuk duhet të ndryshohen në pazaret e politikës.

LISTA E PLOTË: 

Dibër

 1. Artan   Cami   
 2. Anisa   Greva   
 3. Shkelqim   Zeqo   
 4. Ilirjan Gjata   
 5. Loreta  Katorri
 6. Evis Zaja

DURRES

1. Olsi Agalliu   

2. Rajmonda Trupja

3. Arben Laci

4. Rezeart Zgjanolli

5. Fatmir Boshnjaku

6. Adriana Kocillari

7. Erald Veliu

8. Fatjona Priska

9. Gersi Karanxha

10. Blerina Gjeka

11. Mario Kapinova

12. Olgerta Puta

13. Borjan Uka

14. Kristi Coka

Berat

 1. Lorenc  Pushi   
 2. Ervin   Semani 
 3. Artemisa   Paja   
 4. Denisa  Stasa   
 5. Tefik   Dervish
 6. Florian         Lula   
 7. Imena   Salillari       

Kukes

 1. Eugena  Dellani
 2. Marlen  Malaj   
 3. Donald Dervishi 

Lezhë

 1. Gjystina  Golloshi
 2. Endri   Avdullari
 3. Edmond  Kamberi
 4. Aleksander Kajo
 5. Erlinda  Arkaxhiu
 6. Gjinovefa Proseku
 7. Eno     Tato

Shkodër

 1. Ridson  Noka
 2. Elvana  Delishaj
 3. Rezart  Llahi
 4. Admir   Kokallaj
 5. Doriti  Myftiu
 6. Denis   Stasa
 7. Arnolt  Neziri
 8. Donald  Hysenaj
 9. Eva Dafa 
 10. Brikela Harizi
 11. Abeljan Skenduli

 Fier

 1. Luan    Tato
 2. Bardhyl Veizaj
 3. Eneida  Pellumbi 
 4. Fiorela Cekaj
 5. Marieta Bardhi 
 6. Elis    Kokolar
 7. Gezim   Hoxha
 8. Elda    Jano
 9. Edikel  Bregasi
 10. Jurgen  Haxhiu
 11. Esterina Tola
 12. Ergest  Cina
 13. Bleona  Kola
 14. Dalin   Duka
 15. Andi    Xharri
 16. Manjola Zabiku

Vlorë

 1. Jonid   Dhrami
 2. Tasim   Mehmeti
 3. Lorena  Zyberaj
 4. Florjan Bombaj
 5. Dorina  Islami
 6. Jurilda Shimi
 7. Ador    Alia 
 8. Arjona  Kocillari
 9. Ardit   Luzi
 10. Shkelzen Cebnaj
 11. Lorna   Besho
 12. Anila   Memushaj

Gjirokastër

 1. Ilir Alimema
 2. Nurilda Capullari
 3. Cerciz Loloci
 4. Rozeta Mullara
 5. Enson Lila

 Elbasan

 1. Odisela  Balla 
 2. Klajdi  Jani
 3.  Pranvera  Qyrra
 4. Elona Dinoshi
 5. Robert Kosti       
 6. Eugen   Sholla
 7. Enea   Zhulegu
 8. Mariglen  Mosha
 9. Brisilda Cami   
 10. Ermal   Selenica
 11. Jonida Ruci
 12. Brunilda Roshi
 13. Lindita Shehu 
 14. Irena   Dajci 

Korcë

 1. Enea Andrea
 2. Sofika Petrofski
 3. Arben Starova
 4. Alda Haxhillari
 5. Martin Mano
 6. Aleksander Zenullari
 7. Argent Topciu
 8. Lorena Lacka
 9. Lejdi Ago
 10. Merkur Zeqiri
 11. Rovena Xhafa

Më shumë në këtë kategori: « Meta President, listat e deputetëve gati... Rama e vë në terezi, merr Lindën dhe shkon në kinema (FOTOT)
Meta publikon listën zyrtare të kandidatëve për deputetë në Tiranë: Kush do të zërë vendin tim »
Article Logic
Execution time: 0.015856027603149
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-76874" }