Ministri Bushati: Fitorja e Macron, lajm i mirë për ne shqiptarët që duam të bëhemi pjesë e BE

Publikuar tek: politike, më 20:05 07-05-2017 Ministri Bushati: Fitorja e Macron, lajm i mirë për ne shqiptarët që duam të bëhemi pjesë e BE

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka uruar Emmanuel Macron për fitoren e thellë në garën presidenciale të Francës.

“Shumë urime Emmanuel Macron për fitoren. Një lajm i mirë për Francën, Europën dhe natyrisht për ne shqiptarët që aspirojmë të bëhemi pjesë e Bashkimit Europian”, shkruan Bushati.

Kandidatja ekstremiste Marine Le Pen, kundërshtare e fortë e globalizmit pranoi më parë humbjen dhe uroi kundërshtarin.

Më shumë në këtë kategori: « Basha: Nuk ka bojkot, por s’marrim pjesë në zgjedhje fasadë. Ja përgjigja për Bregun
Shpërthen Erjon Braçe ndaj Bashës: Nuk ke parë gjë akoma Lylzim »
Article Logic
Execution time: 0.019735097885132
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-77824" }