Berisha: Urime Presidentit të ri Macron

Publikuar tek: politike, më 21:26 07-05-2017 Berisha: Urime Presidentit të ri Macron

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një postim në Facebook, shprehet se fitorja e Macron në Francë është një shpresë për shqiptarët që të ardhmen e tyre më të mirë e shohin në Europë.

Berisha në Facebook:

Macron fitimtar, zgjidhet president i Republikes Franceze!

Francezet votuan per te ardhmen e tyre dhe Europen.

Ata ne menyre plebishitare hodhen poshte racizmin, ksenofobine dhe pseudonacionalizmin!

Vota e tyre eshte nje shprese edhe per shqiptaret, qe te ardhmen e tyre me te mire e shohin ne Europe dhe jo si Narko -Republike, vend i droges dhe krimit!

Urime Presidentit te ri! sb

Më shumë në këtë kategori: « Manjani: Vendi drejt përplasjes, Rama të paguaj koston e arrogancës
Një ditë pas ultimatumit ndaj PD-së, Rama zbulon ku do të jetë sot (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.021976947784424
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-77829" }