Shqiptari, pjesë e grupit kriminal, futet në komisariat për të kërkuar informacion, i ndodh e papritura

Publikuar tek: rajon, më 17:05 09-05-2017 Shqiptari, pjesë e grupit kriminal, futet në komisariat për të kërkuar informacion, i ndodh e papritura

Një shqiptar me banim në Itali, ka shkuar me këmbët e tij drejt burgut, i pavetëdijshëm se policia italiane kishte informacione rreth të shkuarë së tij.

40-vjeçari shqiptar me inicialet H.B, është futur në komisariatin e policisë në Ventimiglia për të kërkuar informacion, por oficerët e policisë kanë kontrolluar identitetin e tij dhe ka rezultuar se shqiptari dyshohet të jetë pjesë e një organizate kriminale me 37 anëtarë.

Banda e survejuar nga policia merrej me prostitucion, drogë dhe armë, dhe operon në disa shtete europiane.

Karabinierët e kanë arrestuar menjëherë shqiptarin që tashmë ndohet në paraburgim.

Article Logic
Execution time: 0.014450073242188
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-78044" }