Reali i Madridit i bashkohet Juventusit në finalen e Ligës së Kampionëve

Publikuar tek: sport, më 20:05 10-05-2017 Reali i Madridit i bashkohet Juventusit në finalen e Ligës së Kampionëve

Ka përfunduar takimi i dytë gjysmëfinal mes Atletico Madrid dhe Real Madrid. Atletico ka fituar me rezultatin 2-1 mbrëmjen e sotme me një rezultat i fiksuar që në pjesën e parë të takimit. Por në total ndeshja ka përfunduar 2-4 për Realin e Madridit të cilët shkojnë drejt finales në Cardiff ku i pret Juventus.

Griezman dhe Koke shënuan sot për Atleticon ndërsa Isco shënoi për Realin.

Një mbrëmje plot me emocione dhe në 3 qershor do të rikthehet sërisht Champions League për t'u luajtur dhe finalja e madhe.

Ndiqni golat në videot e mësposhtme:

Article Logic
Execution time: 0.018320083618164
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-78197" }