Kush është bukuroshja shkodrane që surprizoi dje me fjalimin e saj në protestën e opozitës

Publikuar tek: politike, më 10:05 14-05-2017 Kush është bukuroshja shkodrane që surprizoi dje me fjalimin e saj në protestën e opozitës

 Dje ishte zëri i Shkodrës por jo vetëm. Në fjalimin që mbajti para mijëra protestuesve të opozitës, bëri që turma të heshtë, e më pas të thërrisnin nën një zë “bravo”.

 Nuk është hera e parë që e Edona Staka flet para kamerave dhe publikut për atë që e shqetëson, për arsimin, për shëndetësinë, për të ardhmen e Shqipërisë. Më herët ajo ka mbajtur një tjetër fjalim në çadrën e opozitës.

Aktualisht bukuroshja shkodrane, është administratore sociale në bashkinë Shkodër, por fjala e saj dje në protestë do të mbahet mend gjatë, jo vetëm për ato që tha, por edhe për vëmendjen që tërhoqi me mënyrën që prezentoi shqetësimet e saj, shkruan newsbomb.al.

“Kam besu gjithmonë që duhet me rrezistu fort, se e nesërmja ka me ken e jona padyshim, por kam ndrru mendje, pse e nesërmja? E sotshmja! Dita jona asht sot e t'mos presim asnji minutë ma shumë!”,-u shpreh dje në fjalimin e saj Edona Staka. /Newsbomb.al/


Edona Staka në protestë by newsbomb-al

edona.jpg

Edona në "Çadrën e Lirisë" me 8 prill.

Article Logic
Execution time: 0.0026500225067139
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-78596" }