Befason Edmond Spaho: Kemi 2 kërkesa kryesore, njërën e negociojmë

Publikuar tek: politike, më 19:05 15-05-2017 Befason Edmond Spaho: Kemi 2 kërkesa kryesore, njërën e negociojmë

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho gjatë një interviste televizive në report tv ka komentuar negociatat e opozitës me mazhorancën, Spaho deklaroi se në fillim paketa McAllister nuk u pranua nga PD sepse nuk kishte pasur garancitë që ata kërkojmë.

Më tej Spaho deklaroi se në këto negociata Partia Demokratike hyn më dy kërkesa që janë shtyllat e saj, siç janë qeveria teknike dhe votimi elektronik, ku nga këto dy kërkesa mund të negociohet vetëm njera.

“Qëndrimi ynë si Opozitë është i përqëndruar 2 shtylla, qeveri teknike dhe votim elektronik. Ne nga këto 2 shtylla mund të negociojmë vetëm njërën”, u shpreh Edmond Spaho.

Article Logic
Execution time: 0.0023071765899658
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-78733" }