Befason Edmond Spaho: Kemi 2 kërkesa kryesore, njërën e negociojmë

Publikuar tek: politike, më 20:41 15-05-2017 Befason Edmond Spaho: Kemi 2 kërkesa kryesore, njërën e negociojmë

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho gjatë një interviste televizive në report tv ka komentuar negociatat e opozitës me mazhorancën, Spaho deklaroi se në fillim paketa McAllister nuk u pranua nga PD sepse nuk kishte pasur garancitë që ata kërkojmë.

Më tej Spaho deklaroi se në këto negociata Partia Demokratike hyn më dy kërkesa që janë shtyllat e saj, siç janë qeveria teknike dhe votimi elektronik, ku nga këto dy kërkesa mund të negociohet vetëm njera.

“Qëndrimi ynë si Opozitë është i përqëndruar 2 shtylla, qeveri teknike dhe votim elektronik. Ne nga këto 2 shtylla mund të negociojmë vetëm njërën”, u shpreh Edmond Spaho.

Më shumë në këtë kategori: « Basha reagon prerë pas takimit me zyrtarin e lartë amerikan
Zbardhet takimi 60 minutësh, ja çfarë i tha Bregu zyrtarit amerikan Hoyt Yee »
Article Logic
Execution time: 0.017786026000977
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-78733" }