Këta janë 4 kandidatët për kryeministër të Kosovës

Publikuar tek: rajon, më 18:46 16-05-2017 Këta janë 4 kandidatët për kryeministër të Kosovës

Kosova më datë 11 qershor do të shkojë në zgjedhjet e parakoheshme parlamentare. Në këto zgjedhje janë prezantuar të nominuarit për kryeministër të nga katër subjektet më të madha politike në Kosovë: Kadri Veseli nga PDK, Avdullah Hoti nga LDK, Albin Kurti nga Vetëvendosje dhe Ramush Haradinaj nga AAK-Nisma.

 

Në bazë të votave që kanë marrë në zgjedhjet e fundit në Kosovë këta 4 personalitete renditen në këtë formë:

  1. Albin Kurti  nga Vetëvendosje me  63.602.
  2. Kadri Veseli nga PDK  54.872 vota.
  3. Ramush Haradinaj nga AAK  50.388 votues.
  4. Avdullah Hoti nga LDK 10.887 vota.
Më shumë në këtë kategori: « “E ndotni parlamentin!”, si e nxorrën jashtë deputetin e Agimit të Artë
Zgjedhjet në Kosovë, surprizon Pacolli ja me kë do bëjë koalicion »
Article Logic
Execution time: 0.01875901222229
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-78857" }