Ngërçi politik, kreu i LSI i bën thirrje Ramës dhe Bashës: Duhet t’i jepni fund një orë e më parë lojërave politike

Publikuar tek: politike, më 19:16 17-05-2017 Ngërçi politik, kreu i LSI i bën thirrje Ramës dhe Bashës: Duhet t’i jepni fund një orë e më parë lojërave politike

Situata politike në vend duket mjaft kritike dhe e tensionuar për shkak se palët nuk po arrijnë në një marrëveshje për zgjedhjet e 18 qershorit.

Kreu i demokratëve Lulzim Basha e ka pranuar paketën McAllister por tashmë ka qenë kryeministrit Edi Rama ai që e ka refuzuar këtë marrëveshje.

Në lidhje me situatën e trazuar politike ka reaguar kreu i ri i LSI Petrit Vasili, i cili u ka bërë thirrje të dy krerëve politike që të heqin dorë sa më parë nga lojërat politike.

"Duhet t’i jepet fund një orë e më parë të gjitha lojërave politike, që trondisin stabilitetin dhe sigurinë e vendit dhe të gjithë qytetarëve", shkruan Vasili.

0900.jpg

Më shumë në këtë kategori: « Basha përballë gazetarve, Rama pas shpine, zbulohet batuta mes tyre
Nis tryeza për zgjidhjen e krizës, mblidhen të gjithë krerët e partive parlamentare, s'mungon Rama e Basha »
Article Logic
Execution time: 0.019559860229492
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-78988" }