Ministrja e Ramës akuzohet se po përdor administratën për fushatë elektorale

Publikuar tek: politike, më 20:00 17-05-2017 Ministrja e Ramës akuzohet se po përdor administratën për fushatë elektorale

Ndërsa në Kryesinë e Kuvendit, krerët e partive janë mbledhur për ti dhënë fund ngërçit politik, ish lideri demokrat Sali Berisha publikon një denoncim të qytetarit dixhital.

Denoncimi vjen nga Rubiku, ku zonja Nikolla është parë nën shoqërinë e disa anëtarëve të Drejtorisë së Arsimit në këtë zonë.

Sipas denoncuesit dhe Berishës, fushata elektorale në këtë qytet po bëhet me punonjësit e Ministrisë së Arsimit.

Pak ditë më parë kryeministri Rama ka dhënë urdhër, që asnjë individ nga administrata të marrë pjesë në fushatë elektorale.

Reagimi i plotë

Ja se me ke ben fushaten Ndrikull Vila
- ndrikulla qe ka ndertuar vilen luksoze 
-me parate e vjedhura per shkak te detyres!

Qytetari dixhital denoncon:
Ndrikull Vilen sepse del,
- ne fushate me punonjes te sherbimit civil si 
- Gerti Janaqi, Drejtor i Institutit te Zhvillimit te Arsimit
- Adriana Berberi dhe Denisa Ruzi me rroga dhe mjete te ministrise fushate ne Rubik! sb

"Pershendetje doktorr po ju dergoj disa foto qe tregojne angazhimi ne fushat elektorale te punonjesve te MAS perkrah ministres Nikolla ne fushate elektorale ne Rubik
Nga fcb i lindita nikolles. Foto te administrates se MAS ne fushate Fushata ne Rubik..ku shoqerohet me punjonjes Administrate. Date 16 maj Denisa Ruzi. Keshilltare per mediat ne MAS.Adriana Berberi. Drejtore kabineti ne Mas Gerti Janaqi..Drejtor i Institutit te zhvillimit te arsimit. IZHA 4 punonjes Mas"

18555042_130343607516805_446116608_n.jpg

 

18554781_130343570850142_1657931946_n_3.jpg

Më shumë në këtë kategori: « Tryeza e partive parlamentare te Kuvendi, mungon Blushi, këto janë arsyet
Deklarata “bombë” nga aleati i Ramës: 18 qershori bie »
Article Logic
Execution time: 0.0036749839782715
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-78994" }