Entuziazmi i Donald Lu dhe SHBA: Bravo Ramës dhe Bashës për udhëheqësinë, presim me padurim zgjedhjet (KARTOLINA)

Publikuar tek: politike, më 10:42 18-05-2017 Entuziazmi i Donald Lu dhe SHBA: Bravo Ramës dhe Bashës për udhëheqësinë, presim me padurim zgjedhjet (KARTOLINA)

Pas arritjes së marrëveshjes McAllister+ vjen reagimi nga SHBA, ku Donald Lu ka shprehur entuziazmin, duke i thënë 'Bravo' Ramës dhe Bashës.

REAGIMI I SHBA-SË:

18582595_10154671524375838_133219755334770939_n_1.jpg

Po ashtu, pas arritjes së marrëveshjes McAllister+ vjen ka ardhur dhe reagimi nga Bashkimi Europian.

 REAGIMI I BE-SË:

“Urime për marrëveshjen për zgjedhje të lira dhe të ndershme në interesin më të mirë të të gjithë qytetarëve shqiptarë”, thuhet në reagimin në Twitter nga Bashkimi Europian.

ue.jpg

 REAGIMI I EURODEPUTETIT EDUARD KUKAN: 

"Shumë të lumtur që këtë mëngjes shohim lajme të mira nga Shqipëria, pasi kryeministri Rama dhe Lulzim Basha arritën një marrëveshje për zgjedhjet", shkruan eurodeputeti Kukan. 

kukan.jpg

Në një postim në Twitter, OSBE uron Ramën dhe Bashën ndërsa shpreh gatishmërinë për të mbështetur reformën zgjedhore.

REAGIMI I OSBE-SË:

"Në orët e vona të natës, u arrit marrëveshja MC Allister+ ndërmjet dy liderëve, kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

“Urime qeverisë dhe opozitës për #Marrëveshjen! #PrezencaOSBE e gatshme të mbështesë fort #ReformaZgjedhore për #ZgjedhjeTëLiraETëNdershme”, shkruhet në reagimin e OSBE.

OSBE.jpg

Në orët e vona të natës, u arrit marrëveshja MC Allister+ ndërmjet dy liderëve, kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha. 

Më shumë në këtë kategori: « Rama –Basha me një marrëveshje, reagon Nard Ndoka: Pritëm tym të bardhë, por doli djalë
Shpëtim Idrizi përshëndet marrëveshjen PS-PD: Partnerët e huaj dhanë kontributin vendimtar »
Article Logic
Execution time: 0.026895999908447
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79061" }