Pas marrëveshjes PS-PD, Rama lë Shqipërinë

Publikuar tek: politike, më 10:49 19-05-2017 Pas marrëveshjes PS-PD, Rama lë Shqipërinë

Pas arritjes së marrëveshjes PS-PD, kryeministri Edi Rama ka lënë Shqipërinë për të zhvilluar një takim me me Christian Danielsson, drejtor i përgjithshëm i Komisionit Europian në Itali.

Takimi është kryer në kuadër të ecurisë së integrimit të Shqipërisë në BE. Danielsson riafirmoi vullnetin e BE për të mbështetur perspektiven e Ballkanit Perëndimor në BE.

 Biseda u zhvillua për të koordinuar hapat përgatitor drejt Samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të mbahet në Trieste në kuadër të procesit të Berlinit.

Më shumë në këtë kategori: « Marrëveshja PS-PD, Vasili: Tashmë të barabartë në zgjedhjeve, por LSI do të jetë forcë e parë
Rama i hoqi një ministër dhe 3 drejtorë, a cënohet marrëveshja e LSI me PS-në? Përgjigjet Petrit Vasilit »
Article Logic
Execution time: 0.016389131546021
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79192" }