Përfundon takimi me krerët e PD-së në rrethe, zbulohen porositë e Bashës

Publikuar tek: politike, më 11:04 19-05-2017 Përfundon takimi me krerët e PD-së në rrethe, zbulohen porositë e Bashës

Ka përfunduar takimi i kryetarit të opozitës Lulzim Basha me krerët e PD-së në rrethe që u zhvillua në selinë e kësaj partie.

Në takimin që zgjati rreth 60 minuta, Basha u ka dhënë disa porosi të rëndësishme kryetarëve të PD-së, ku përfshihet dhe mobilizimi për fushatën.

Po ashtu Basha ka kërkuar emra të propozuar nga krerët e PD-së për ministrat dhe drejtorët teknikë. Tashmë pritet që Basha të zhvillojë një takim të dytë me aleatët e tij.

Më shumë në këtë kategori: « Rama i hoqi një ministër dhe 3 drejtorë, a cënohet marrëveshja e LSI me PS-në? Përgjigjet Petrit Vasilit
Mogherini e Hahn përshëndesin paktin PS-PD : Ky ishte hapi i parë vendimtar, çelësi mbetet Vettingu »
Article Logic
Execution time: 0.015290021896362
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79194" }