Konsensusi i mesnatës mes Ramës dhe Bashës, karakaturisti e tregon në mënyrë origjinale

Publikuar tek: aktualitet, më 11:05 19-05-2017 Konsensusi i mesnatës mes Ramës dhe Bashës, karakaturisti e tregon në mënyrë origjinale

Pas shumë muajsh, ngërçi politik që kishte kapur vendin, duket se filloi të zgjidhej mesnatën e së mërkurës.

Kryeministri i vendit Edi Rama së bashku me Kryetarin e Opozitës Lulzim Basha arritën në një marrëveshje politike për ti dhënë fund kaosit që kishte ngecur politika.

Po ka pasur shumë diskutime nëse kjo marrëveshja në të vërtetë sjell normalizim të situatës. Akoma në opinionin publik nuk është qartësuar se kush përfiton më shumë nga kjo situatë politike, opozita apo mazhoranca.

Me anë të një karikature, Bujar Kapexhiu ka sjell mendimin e tij ironik për arritjen e këtij konsensusi, duke hamendësuar se konsenuset e mesnatës nuk mund të merren dhe aq seriozisht. 

18578561_130877577463408_140091294_n.png

Article Logic
Execution time: 0.017324924468994
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79204" }