‘Spineri’, lodra e përdorur masivisht ka këtë efekt negativ tek fëmijët

Publikuar tek: bota, më 13:05 19-05-2017 ‘Spineri’, lodra e përdorur masivisht ka këtë efekt negativ tek fëmijët

Një pajisje e quajtur ‘spiner’ është bërë hit nëpër botë.  Fëmijët dhe adoleshentët përdorin masivisht këtë objekt.

Me  17 maj, ‘spiner’ ishte në mesin e 10 gjërave më të shitura në Amazon nëpër botë.

Fëmijët dhe prindërit po e blejnë këtë pajisje për të luajtur me të, por disa mësues e kanë ndaluar atë nëpër shkolla pasi harxhon shumë nga koha e tyre.

Article Logic
Execution time: 0.0025179386138916
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79220" }