Marrëveshja Rama-Basha “konsensus mesnate”. Çfarë ka dashur të thotë autori?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:08 19-05-2017 Marrëveshja Rama-Basha “konsensus mesnate”. Çfarë ka dashur të thotë autori?

Marrëveshja McAllister e dakordësuar mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha është interpretuar në forma të ndryshme si nga politikanë, figura publike por edhe nga qytetarët.

 

Karikaturisti i njohur Bujar Kapexhiu e ka klasifikuar këtë pakt mes dy krerëve politikë si një “konsensus mesnate” ndërsa e ka interpretuar takimin e tyre edhe me figurë.

Duhet të kujtojmë se reagimet e aleatëve të Bashës nuk ishin dhe aq të mira, madje disa prejt tyre thanë që është në dëm të partive të vogla opozitare.

Çfarë ka dashur të thotë me këtë Bujar Kapexhiu?

tggghghgg.jpg

Më shumë në këtë kategori: « Petrit Vasili ka sot ditëlindjen, dedikimi i Kryemadhit: U bëre dhe ti si 25-vjeçarët
“Në Librazhd, ushtria i vë minat monumentit mahnitës dhe historik, Sofrës së Skënderbeut” »
Article Logic
Execution time: 0.021064043045044
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79226" }