Marrëveshja Rama-Basha, kandidati i LSI sulmon Spiropalin: Qeveria e pabesisë? Po tani?!

Publikuar tek: politike, më 15:19 19-05-2017 Marrëveshja Rama-Basha, kandidati i LSI sulmon Spiropalin: Qeveria e pabesisë? Po tani?!

Kandidati i LSI për Shkodrën, Dritan Ylli i kujton sekretares së të rinjve socialistë, Elisa Spiropalot deklaratën e saj mbi “qeverinë e besimit të pabesisë”, kur kryeparlamentari Ilir Meta propozoi “qeverinë e besimit”.

“Po tani?” e pyet Ylli Spiropalin pas arritjes së marrëveshjes Rama-Basha.

REAGIMI I PLOTË:

Vertete se desh e harruam ! Kur LSI kerkoi Qeveri te besimit per zgjidhjen e krizes, nje shoqe zedhenese kandidate, tha se nuk e duam "Qeverine e besimit te pabesise" ...Po tani ?....
Nejse, e rendesishme eshte qe mori fund absurdi i zgjedhjeve pa pjesemarrjen e opozites ! Tashme do kete gare te hapur dhe qytetaret do dine te vleresojne dhe votojne forcen serioze, koherente dhe qe ndryshe nga te tjerat, ju ka qendruar kauzave te saj ne sherbim te interesave te vendit dhe qytetareve, deri ne fund...LSI

Më shumë në këtë kategori: « Marrëveshja Rama-Basha, flet për herë të parë Ilir Meta: Do ketë surpriza... (TË GJITHA PYETJE- PËRGJIGJE)
Ish deputeti i PS e bën 'fakt të kryer': Në shtator Koalicioni PD-PS (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.019332885742188
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79227" }