Pakti Rama-Basha, PDIU mbledh me urgjencë Kryesinë, merret vendim i rëndësishëm për zgjedhjet

Publikuar tek: politike, më 17:12 19-05-2017 Pakti Rama-Basha, PDIU mbledh me urgjencë Kryesinë, merret vendim i rëndësishëm për zgjedhjet

Kryesia e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet do të mblidhet për të diskutuar në rreth zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit, datë e caktuar në marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha dy ditë më parë.

PDIU, parti që ka shprehur hapur kundërshtinë për paktin PS-PD, pasi parashikon ndalimin e formimit të koalicioneve parazgjedhore, pritet të dalë me një qëndrim për zgjedhjet e 25 qershorit.

Qëndrimi do të bëhet publik në përfundim të mbledhjes së kryesisë së PDIU.

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti i ri paralajmëroi sot gjatë intervistës. Çfarë surprizash parashikon sonte Ilir Meta?
LSI dhe Donald Trump kanë një qëllim të përbashkët, ja çfarë zbulon eksperti i LSI »
Article Logic
Execution time: 0.0035891532897949
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79246" }