LSI dhe Donald Trump kanë një qëllim të përbashkët, ja çfarë zbulon eksperti i LSI

Publikuar tek: politike, më 17:43 19-05-2017 LSI dhe Donald Trump kanë një qëllim të përbashkët, ja çfarë zbulon eksperti i LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim në këto momente po zhvillon takim me të rinjtë në kuadër të fushatës “Plani për punësimin e të rinjve”.

Një nga ekspertët e ekonomisë së LSI ka qenë i pranishëm në këtë takim nga ku ka folur gjatë për planin e punësimit që ka LSI-ja për të gjithë të rinjtë dhe mundësitë që kërkon t’ju hapë.

Gjatë fjalës së tij ai iu referua Presidentit të Amerikës Donald Trump duke thënë se edhe ne kemi vendosur të bëjmë si Trump të fokusohemi te zërat e humbur.

“Trump thotë… Unë jam për ato Amerikanët e harruar. Edhe ne duam një zë për të gjithë ju këtu, një zë për të gjtihë ata që ndoshta janë harruar…”.

Më shumë në këtë kategori: « Pakti Rama-Basha, PDIU mbledh me urgjencë Kryesinë, merret vendim i rëndësishëm për zgjedhjet
Batutat e Ramës nga Korça: Gratë fitojnë kudo jo vetëm në Kolonjë »
Article Logic
Execution time: 0.0037651062011719
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79248" }