BE gjobit facebook, gënjeu për blerjen e WhatsApp

Publikuar tek: aktualitet, më 18:05 19-05-2017 BE gjobit facebook, gënjeu për blerjen e WhatsApp

BE ka gjobitur facebook me 110 milionë euro për shkak se ka dhënë informacione të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp.

Komisionerja e BE-së tha se ky është një mesazh për të gjithë kompanitë e tjera që të jenë të kujdesshme në përcjelljen e informacioneve sa më të sakta dhe brenda rregullave të BE. 

Facebook, kur e ka njoftuar Komisionin për blerjen e WhatsApp-it në vitin 2014, ka thënë se nuk do jetë në gjendje të përshtasë në mënyrë të besueshme dhe automatike facebook me WhatsApp.

Article Logic
Execution time: 0.0022339820861816
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79258" }