Nga Zogu, të Ramiz Alia, Berisha e Nishani, ky është vlerësimi i Metës për paraardhësit

Publikuar tek: politike, më 21:36 19-05-2017 Nga Zogu, të Ramiz Alia, Berisha e Nishani, ky është vlerësimi i Metës për paraardhësit

Ilir Meta është presidenti i 10-të i Shqipërisë, i pyetur në emisionin “Zonë e Lirë” për opinionin që ai ka për paraardhësit e tij, Meta është përgjigjur në këtë formë.

Për Ahmet Zogun: Një talent i jashtëzakoshëm.

Për Omer Nishanin: Një intelektual i shquar.

Për Haxhi Lleshin: Një figurë interesante.

Për Ramiz Alinë: Një figurë që po ta shikojmë nga një inivel i intolerancës së sotme mund të them që dha kontribut për të ulur “avionin” pa dëme.

Për Sali Berishën: Është një partner i qëndrueshëm.

Për Rexhep Mejdanin: Ikonë e integritetit.

Për Alferd Mojsiun: Njeri tepër i përgjegjshëm dhe patriot.

Për Bamir Topin: Tolerant, qytetar dhe bashkëpunues, pak i mërzitur për Tironën (qesh).

Për Bujar Nishanin: Është mjaft korrekt institucional dhe bashkëpunues dhe kështu ka qenë gjithmonë.

Më shumë në këtë kategori: « “Republika e re ishte një foshnjë që lindi e vdekur”
Pas marrëveshjes PD-PS, aleati i Bashës ia mbath në SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.003626823425293
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-79274" }