Stuhi në Maqedoni, bresheri paralizon Shkupin

Publikuar tek: rajon, më 23:52 14-06-2017 Stuhi në Maqedoni, bresheri paralizon Shkupin

Rajoni qendror i Maqedonisë por në mënyrë më të dendur Shkupi, mbrëmjen e ditës së djeshme u pushtua nga reshje të furishme shiu e breshëri që zgjatën për rreth për rreth 15 minuta.

Reshjet paralizuan disa pjesë të kryeqytetit ndërkohë rrugët të cilat kanë mungesë infrastrukture u përmbyten nga uji. Nuk raportohet për dëme materiale.

 Nga enti hidrometeorologjik paralajmërojnë se mot jo stabil me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima do të mbizotërojë edhe sonte në shumë vende, posaçërisht në pjesën perëndimore të vendit. Ndërkohë sa i përket parashikimit për fundjavën nga enti thonë se do të ketë ulje të temperaturave dhe erëra të forta.

Më shumë në këtë kategori: « Hardinaj e thotë hapur, qeverinë e formojmë ne
Arrestohen dy shqiptarë, fshehën 300 kile drogë dhe iu sekuestrohen eurot, dollarët e paundet »
Article Logic
Execution time: 0.088685035705566
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-82521" }