Arrestohen dy shqiptarë, fshehën 300 kile drogë dhe iu sekuestrohen eurot, dollarët e paundet

Publikuar tek: rajon, më 13:15 15-06-2017 Arrestohen dy shqiptarë, fshehën 300 kile drogë dhe iu sekuestrohen eurot, dollarët e paundet foto ilustruese

Dy shtetas shqiptarë, janë arrestuar në afërsi të qytetit të Kozanit, në Greqinë veriore, për transportimin e një sasie të madhe droge.

Sipas komunikatës së policisë, në zonën e Kosturit u diktuan dy makina që u perceptuan si të dyshimta.

Pas një operacioni, policia i ndaloi të dy mjetet në afërsi të Kozanit.

Në furgonin e parë, që drejtohej nga një shtetas shqiptar i moshës 33 vjeç, u gjetën 10 thasë që kishin brenda 20 pako me kanabis me peshë totale 304,6 kilogramë.

Policia arrestoi dhe drejtuesin e mjetit tjetër, një 24 vjeçar po nga Shqipëria, që kishte rolin e pararojës.

Përveç drogës u sekuestruan 200 euro, 16 dollarë amerikanë dhe 10 paund dy automjetet dhe tre telefona celularë.

Më shumë në këtë kategori: « Stuhi në Maqedoni, bresheri paralizon Shkupin
Maqedonia nuk do quhet më kështu, pas “Republika e epërme e Maqedonisë” vjen propozimi për “Bullgaria jugperëndimore” »
Article Logic
Execution time: 0.018487930297852
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-82591" }