Facebook bën ndryshimin e madh që të gjithë mezi e keni pritur

Publikuar tek: aktualitet, më 15:06 15-06-2017 Facebook bën ndryshimin e madh që të gjithë mezi e keni pritur

Facebook ka bërë një ndryshim në faqen e tyre çka do të bëjë shumë njerëz të lumtur.

Është koha për ato kuti të stilit të WordArt multi-colored të statusit të Facebook që të kalojnë GIF që kanë zbarkuar së fundmi.

Faqet e rrjeteve sociale po nxjerrin në pah përdorimin e GIF-ve në të gjitha format e komentimit, kështu që bisedat tuaja janë gati për të marrë më shumë animacione.

Butoni GIF ju lejon të postoni GIF direkt nga shërbime të ndryshme të pritjes si Giphy drejt në kutinë tuaj të komenteve.

Ndërkohë që rifreskimi supozohet se do të shënojë 30 vjetorin e formatit GIF, Facebook gjithashtu po presionohet nga përdoruesit të cilët gjetën mënyrën e mëparshme për të futur GIF në postime të gjata dhe të lodhshme.

Facebook gjithashtu njoftoi se gati 13 miliardë GIF u dërguan në messenger gjatë vitit të kaluar, me mbi 400 milionë GIF dërguar për të ndihmuar njerëzit të sjellin në Vitin e Ri në 2017.

Butoni i ri GIF do ta bëjë procesin shumë më të lehtë dhe më të shpejtë, veçanërisht në celular.

Aktualisht është në dispozicion vetëm për komentet, por facebook ka të ngjarë që përfundimisht të bëjë butonat GIF të disponueshme për postimet e News Feed sepse kërkesa e përdoruesit për këtë opsion nuk tregojnë shenja të uljes.

 FOTOT: KETU

Article Logic
Execution time: 0.018242835998535
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-82616" }