Luftë "nervash" mes dy superfuqive, SHBA tregon forcën

Publikuar tek: rajon, më 17:00 15-06-2017 Luftë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës në bashkëpunim me aleatët janë duke udhëhequr një ndër stërvitjet më të mëdha ushtarake të ndërmarra fare pranë kufirit të Rusisë.

Bëhet fjalë për “Baltop”,një operacion masiv stërvitor me mbi 6 mijë trupa të përfshira, avionë bombardues nuklearë, anije dhe nëndetëse.

Misioni sipas ushtrisë amerikane ka një mision të thjeshtë: T’i tregohet Moskës se me çfarë do të përballet në rast se i shkon ndërmend ndërhyrja ushtarake në vendet e Balltikut, që së fundmi kanë shprehur shqetësim në NATO në lidhje me deklaratat e mbërritura prej Kremlinit.

Më shumë në këtë kategori: « Maqedonia nuk do quhet më kështu, pas “Republika e epërme e Maqedonisë” vjen propozimi për “Bullgaria jugperëndimore”
Serbia bën zgjedhjen surprizë, kryeministrja e re do të jetë homoseksualja Ana Brnabiç »
Article Logic
Execution time: 0.013177871704102
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-82619" }