Tërhiqet nga gara kandidati për deputet, i bashkohet papritmas Ramës

Publikuar tek: politike, më 08:06 19-06-2017 Tërhiqet nga gara kandidati për deputet, i bashkohet papritmas Ramës

Është tërhequr nga gara kandidati për deputet Astrit Kuçi i Frymës së Re Demokratike në Pukë.

Mësohet se Astrit Kuçi është tërhequr nga gara, duke braktisur Bamir Topin për t’iu bashkur Partisë Socialiste. Kuçi ka qenë i dyti në renditjen e kandidatëve të Qarkut Shkodër, njëkohësisht dhe kryetari i FRD Pukë.

Kujtojmë që Shkodra është një qark shumë i nxehtë për shkak se përballë njëri-tjetrin janë kandidatë të fortë si Tom Doshi nga PSD, Argon Çela nga LSI, Ditmir Bushati nga PS (të njohur nga shkodranët pë mbështetjen), ndërsa nga PD është profesori Romeo Gurakuqi.  /Newsbomb.al/ 

Article Logic
Execution time: 0.068553924560547
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-82988" }