U tërhoq nga politika, Genc Ruli ikën larg nga Shqipëria

Publikuar tek: politike, më 09:47 19-06-2017 U tërhoq nga politika, Genc Ruli ikën larg nga Shqipëria

Genc Ruli, një prej themeluesve të Partisë Demokratike i dha fund karrierës së tij politike një javë më parë duke u tërhequr përfundimisht.

Ruli i kërkoi Bashës mos e përfshinte në listat e 25 qershorit ndërsa ka zgjedhur të largohet nga Shqipëria.

Demokrati ka shkuar në Betlehem në Palestinë duke qendruar kështu larg fushatës së nxehtë elektorale e sherreve të politikës.

genmc.png

Më shumë në këtë kategori: « Gratë kandidate për 2017-ën, ja partia që mban vendin e parë dhe të fundit në LISTË
Xhafaj godet LSI-në: S’të bën Policia e Shtetit forcë të parë! Një mesazh të fortë për Prokurorinë e Haki Çakon »
Article Logic
Execution time: 0.020326852798462
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-82991" }