Tjetër shkarkim i bujshëm, ministrja e Bashës heq nga puna zyrtarin e lartë (EMRI)

Publikuar tek: politike, më 12:06 19-06-2017 Tjetër shkarkim i bujshëm, ministrja e Bashës heq nga puna zyrtarin e lartë (EMRI)

Një tjetër shkarkim i bujshëm është firmosur ditën e sotme nga ministrja teknike, e Mirëqenies Sociale, Xhuljeta Kërtusha.

Drejtori i Sigurimeve Shëndetësore në Korçë Ilir Bajlo është shkarkuar nga puna dhe shkak sipas ministres është bërë fakti se zyrtari i lartë nuk mori masa për mospërdorimin e punonjësve në fushatë, si dhe mospërdorimin e institucioneve publike për zhvillimin e fushatës zgjedhore.

 

Article Logic
Execution time: 0.017162799835205
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-83019" }