Kërcënimet e Xhelal Mziut, reagon Rama: Republika e Re qimen e ndërron, por zakonin se harron

Publikuar tek: politike, më 12:06 19-06-2017 Kërcënimet e Xhelal Mziut, reagon Rama: Republika e Re qimen e ndërron, por zakonin se harron

Pak pasi video e kryebashkiakut të Kamzës Xhelal Mziu nisi të qarkullojë masivisht në rrjetet sociale, vjen edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Në këtë video Mziu kërcënon hapur banorët e Kamzës se do të shumben shtëpitë nëse mbi çatitë e tyre nuk heqin flamujt e PS e LSI.

Sipas Ramës, Republika e Re qimen e ndërron, por zakonin jo.

STATUSI I PLOTË NË FACEBOOK

Kërcënim nga bodrumi i Republikës së Re

Në 8 vjet bënë vetëm 21 mijë legalizime (85% ngrehina biznesi në rrugë, oborre shkollash e spitalesh, parqe, terrene sportive, zona të mbrojtura natyrore e hapësira monumentesh kulture)... Në 2 vjet e gjysëm kemi arritur sot shifrën 144 mijë legalizime FALAS (93% shtëpi socialistësh e demokratësh pa dallim dhe pjesa tjetër sipërmarrje prodhuese kryesisht në fshat)

Shikojeni se si Republika e Re është qimja që ndërron në një qenie që zakonin s'e harron

 


Xhelal Mziu kërcënon banorët by newsbomb-al
Article Logic
Execution time: 0.0025069713592529
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-83021" }