Shkëlzen Berisha hedh në gjyq ish-zyrtarin e lartë, zbulohet akuza (DOKUMENTI)

Publikuar tek: politike, më 13:06 19-06-2017 Shkëlzen Berisha hedh në gjyq ish-zyrtarin e lartë, zbulohet akuza (DOKUMENTI)

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka ngritur një padi penale për ish-juristin e CEZ, Romeo Karaj.

Akuza që Shkëlzen Berisha ka ngritur ndaj tij është vepra penale e “shpifjes”. Djali i ish-kryeministrit hedh në profiline tij në facebook dokumentin që vërteton padinë ndaj Karajt dhe shkruan: “Padia e re penale për urithin e Ramës”.

Kërkesa për gjykimin e kësaj çeshtje penale do të ndiqet përmes avokatit Besnik Çerekja.  

 

 xehn.jpg

Article Logic
Execution time: 0.012983083724976
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-83025" }